Ośrodek Wypoczynkowy „J. KAROLCZAK” znajduje się na Mazurach w pobliżu wioski Maradki, oddalonej 5 km na południe od Sorkwit, miejscowości leżącej w połowie drogi między Mrągowem a Biskupcem. Ośrodek położony jest nad jeziorem Piłakno w kompleksie leśnym Maradzki Chojniak. Jezioro charakteryzuje duża głębokość oraz krystaliczna, pierwszej klasy czystości woda. Obiekt posiada basen wolnostojący z wydzielonym brodzikiem dla dzieci. Obszar objęty jest strefą ciszy, tworzy znakomity rezerwat przyrody i wspaniałe miejsce do wypoczynku. Wkomponowany w ten teren kompleks hotelowy spełnia wszelkie wymogi ekologiczne. Obiekt spełnia Natura 2000.

Do dyspozycji Gości przygotowanych jest ok. 200 miejsc noclegowych – w tym ok. 50 miejsc w budynku hotelowym, a pozostałe w domkach campingowych o zróżnicowanym standardzie. Rozległy i malowniczo pofałdowany teren Ośrodka zapewnia Gościom komfort intymności i spokoju, ale też wiele rozrywek, np.: trzy korty tenisowe, bar z bilardem i kominkiem, kawiarnia na wolnym powietrzu, stół do ping-ponga, plac zabaw z basenem dla dzieci, przybrzeżny basen kąpielowy, boisko do siatkówki plażowej, plac z zadaszeniem do grillowania i na ognisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów górskich, SPA: sauna, jacuzzi, siłownia, solarium, gabinet masażu.

Dla potrzeb szkoleń jest przygotowana salka konferencyjna, sprzęt audio- wizualny, telewizja satelitarna. Na ogrodzonym terenie Ośrodka znajduje się także parking oraz pole namiotowe.

Zapraszamy na pobyt również grupy zorganizowane, np. kolonie, obozy letnie, zielone szkoły, obozy tenisowe, warsztaty artystyczne, szkolenia, wesela i inne imprezy okolicznościowe.

Stołówka zaprasza na smaczne posiłki, które można spożywać również na tarasie stołówki, skąd jest piękny widok na jezioro. Śniadania i kolacje serwujemy w formie bufetu, obiad podajemy do stolika. Dzieci mogą otrzymać mniejsze porcje.

Kuchnia jest przyjazna osobom z ograniczeniami dietetycznymi. Sami robimy przetwory owocowe i warzywne, przygotowujemy wędliny, lepimy pierogi, pieczemy ciasta, kupujemy miód prosto z pobliskiej pasieki.

Dołożyliśmy starań, aby stworzyć jak najlepsze warunki do zabawy i wypoczynku, natomiast od Gości wymagamy respektowania Regulaminu naszego Ośrodka, który m.i. nakłada obowiązek nie zakłócania w żaden sposób spokoju i komfortu wypoczynku innym Gościom.

Zapraszam serdecznie do Maradek
 Janina Karolczak

 

Wskazówki dojazdu dla osób niezmotoryzowanych: Autobusem PKS do Mrągowa, busem do Sorkwit - stąd odbieramy Gości i zapewniamy transport do Ośrodka – ale tylko po wcześniejszych ustaleniach z recepcją Ośrodka!